RA + RC + RLM = RACLM

8. května 2012 v 14:38 | Jana Š |  Novinky
Určitě Vás zajímá jak vlastně vznikl a co znamená zkratka RACLM.
Histroie je to dlouhá a vy si ji můžete přečíst pod tímto perexem. opět je sem překopírována z mého původního ranče.
Ale ve zkratce.
Nejdříve byl Ranch Ametyst (RA) kde byli pouze koně Schleich S, Papo a Bullyland.
Následoval Ranch Celestin (RC) kde byli pouze Breyer Horse. Oba ranče jsem vedla najednou. Časem jsem chtěla udělat ještě web pro velké BH a PS koně, na které jsem se začala specializovat. Ale vést tři ranče by bylo nemožné a tak vznikl Ranch Long Mile (RLM) pod nějž se schovali i RA a RC. a tak vznikl RACLM.
A co tedy znamenají zkratky před jmény koní?
RA = Ranch Ametyst - označuje koně značek Schleich S, Papo, Bullyland a Safari Winner's Circle
RC = Ranch Celestin - označuje Breyer Horses Mini Whinies a Stablemates
RLM = Ranch Long Mile - označuje Breyer Horse Classic, Grand Champion, Safari Classic, Breyer Horses Traditional a Peter Stone Standard

Pokud Vás zajímá kompletní historie klikněte na celý článek.

Článek z 01.09.2010
Historie ranče Long Mile se začala psát 01.05.2010, ale již před ním existovali dva jiné ranče. A tak musíme začít pěkně od začátku.

Jsou Vánoce roku 2004 a já dostala svůj první model koně - irského coba značky Grand Champions jménem Cody.
ranchametystrajče.net
Koníka jsem si zamilovala, ale dlouhou dobu jsem si žádného jiného nepořídila.
Následující roky jsem obdivovala modely koní Schleich až v srpnu roku 2007 jsem si koupila lipického valacha jenž dostal jméno Favory Avara.
ranchametystrajče.net
Chtěla jsem si k němu dokoupit rodinku a dál už si žádný modelkoně nekupovat. Jenže všechno nakonec dopadlo jinak. Bhěm roku 2008 jsem dosbírala všechny modely koní Schleich, které byli toho času dostupné a 24.10.2008 jsem založila ranch Ametyst.
V listopadu roku 2008 ma ZLičíně otovřeli HM Studio Hračky, kde se dali koupit modely značky Bullyland. Mým prvním Bullyland koníkem se stala americká kudrnatá baškirka Kudrnka.
ranchametystrajče.net
I tyto modely se mi zalíbily - byť nejsou tak kvalitní jako Schleich.
A pak přišli Breyer Horse. Prvně jsem se o nich dozvěděla právě v roce 2004, kdy jsem hledala na netu fotky koní Grand Champions a objevila jsem Breyer Horse. Ale přišli mi drazí a v té době se u nás navíc sehnat nedaly.
Počátkem roku 2009 byl otevřen první Breyer eshop u nás od firmy Abnex, odkud jsem si své první Breyer horse objednala. Byli to čtyři koníci Breeds Gift Set UK, pinto klisna (ve skutečnosti hřebec) s hříbětem a ještě další čtyři 4horses - Gift Pack.
ranchametystrajče.net
O několik měsíců později (myslím, že v dubnu) jsem si u Trinity Holdings z e-shopu objednala set 12 Stablemates pro rok 2009. V květnu jsem pak dostala k svátku fríského hřebce Fire Magica opět objednaného od Abnex týmu. V srpnu následovali od Appy Breyeři stablemates na namalování. 11.9.09 jsem si od Abnex týmu objednala Akhala.
Do konce roku pak dorazil ještě eventing set, Autumn, Fun with models a k Vánocům jsem dostala Classica k namalování a 5 SM hříbátek a 31.12.2009 dorazilo posledních 12 SM tohoto roku z Abnex Teamu.
V roce 2009 jsem začala sbírat také modely koní Papo, ale ty si hoodně vybírám, protože některým jejich koním se bohužel nedá říci jinak než příšerky.
A teď to hlavní. S příchodem Breyer horse na ranch Ametyst se začalao poněkud nedostávat místa na webu a tak byla založena pobočka ranch Celestin. To bylo 26.03.2010. Celestin fungoval někdy do 01.09.2009, kdy jsem se rozhodla oba ranče opět spojit a všechny modely Breyer jsem přesunula zpět na ranch Ametyst.
S nástupem roku 2010 se však ukázalo toto řešení poněkud nešťastným. Na estranky se totiž vejde pouze 200 článku a k 31.12.2009 bylo na našem ranči rovných 222.
A tak nebylo jiné řešení než opět zprovoznit ranch Celestin. Stalo se 22.2.2010 a opět se sem přesunuly všchny modely Breyer Horse.
V roce 2010 nastal značný rozmach v koupi modelů velikosti Traditional - ačkoli jsem měla původně v plánu sbírat především SM. Sbírat modely BH začala i mamka (momentálně jich vlasní 8 a dva máme na půl) a tak jsem začala přemýšlet nad tím zda BH nerozdělit na dva ranče podle velikosti. Na Celestinu nechat SM a na nový ranch přesunout Classic a Traditional.

Uznávám, že trvalo dost dlouho se k tomu rozhoupat. Vůbec jsem netušila jak nový ranč pojmenovat až 01.05.2010 mě k tomu přivedla ségra. Jely jsme ten den na výlet do Slatiňan. Silnice vedla takřka neustále rovně do kopce a z kopce - fotky přes přední sklo auta týhle cesty vypadají fakt zajímavě :-D - ségra povídá. Tady to vypadá jak dlouhá míle na Karlovarsku. A mě v tu chvíli napadlo, že Dlouhá Míle by byl skvělý název pro ranč.
28.8.2010 kolem 17:00 jsem se rozhodla konečně ranč pro tradi a classic založit. Nejdřív jsem chtěla zvolit estranky, ale nakonec mě odradil právě limitovaný počet článků. Psala jsem si Kiiki na ICQ a onami doporučila právě blog.cz.
A tak jsem založila ranch Dlouhá Míle. Během několika minut jsem ho ovšem zrušila. Napadlo mě totiž - příliš pozdě - zda ranč s takovým názvem už neexistuje. A samozřejmě, že ano ranč Dlouhá Míle chová reálné koně a mě přišlo divné, aby lidem při hledáního tohoto ranče vyskakoval jiný - s modely koní. A tak jsem ho tedy smazala a založila Ranch Long Mile.
Článek z 08.09.2010 - Budoucnost ranče
Asi jste postřehli, že na mém ranči je několik plemen častějších než ostatní.
Ano - rozhodla jsem se, že budu chovat převážně koně plemen Anglický plnokrevník, Arabský plnokrevník; Paint Horse a Andaluský kůň.
Jsou tu i jiná plemena - koně, kterým jsem prostě nemohla odolat, nebo kteří jsou mamky.
Ale já se rozhodla, že se zaměřím právě na plemena zapsaná výše a z nich hlavně na arabské plnokrevníky.
Do tohoto plemene jsem se totiž úplně "zamilovala" a tak i na ranči bych chtěla mít především tyhle krasavce.
Čímž docházím k tomu, že bych si v příštím roce chtěla pořídit i araba od Peter Stone. To je ovšem prozatím hudba budoucnosti. Každopádně, jestli arábka budu mít, se dozvíte až ho budu mít doma. Nechci to zakřiknout :-)
Dále plánujeme jednoho až dva nové ošetřovatele (jak nad tím tak uvažuji, tak možná dokonce tři) a rozšíření chovu amerických plemen o dva quartery a jednoho painta.
Letos ještě 100% dorazí dvouletý arabský hřebeček - černý bělouš Morion.
Tentokrát fotka arabského plnokrevníka - Šampiona mladých hřebců 2010 - Uranose.
zabzikrajče.net
Článek z 01.01.2012 - Shrnutí roku 2011

Tak jako téměř všichni ostatni jsem se rozhodla shrnout rok 2011.
Tento rok byl pro mě v mnohém přelomový - ať už v modelovém či reálném světě.
Bylo dost problémů i šťastných okamžiků a asi nejdůležitější v reálném životě pro mě bylo nalezení práce (po roce a půl). Tam jsem moc spokojená, po vánoční besídce si tykám téměř se všemi kolegy a myslím, že většinu z nich mohu považovat za dobré známé, když už ne přímo za přátelé. Další zlomové okamžiky tu řešit nebudu :-D
A teď k modelovému světu. kolik modelů letos přibylo, popravdě, ani nevím. Nějak nemůžu najít článek z loňska, kde jsem psala kolik koní bylo v loni.
Zlomové okamžiky roku 2011 ve sbírání koní:
1. Na jaře jsem díky Kiiki získala své první dva Peter Stone Horse a třetího si objednala mamka. V létě/na podzim pak dorazili další dva a oba OOAK. V ně vkládáme velké naděje do letošních Live Shows.
2. Letos jsem se prvně zúčastnila Live Shows - začala jsem na CLS a pokračovala snad na všechny co byly. Většina byla perfektní. Sice se nám ne vždy dařilo, ale i tak jsme si to užily (na třech byla i mamča se svými koňmi). Minimálně Čtyřlístek (PS morab) se umístil vždycky.
3. Přibylo několik krásných Breyerů - většinou v tradi velikosti a všechny novinky Schleich 2011 (koňské bez jezdců).
4. Hodně jsem se spřátelila s Lintith, byla jsem u ní i na "kurzu" CMkování. Myslím, že díky ní jsem se hodně zlepšila a CMkování mě začalo opravdu bavit. Na podzim jsem už začala koketovat i s úpravou postavení hlavy, ohonu ...
5. Několik mých CMkoní jsem vzala do práce na Druhý dech, kde zaměstnanci vystavují to, čemu se věnují mimo práci. Koně byli dost obdivovaní. Překvapivě se líbili koně, kteří na LS zrovna úspěšní nejsou.
6. Mnoho rančů začalo z části, či úplně rozprodávat své koně. Z nich jsme získali hned několik kkoní - třeba jako Maaghriba (CM SM), West Lady (Bet Yer Blue Boons) a však nejdůležitějšími přírustky byly koně z WW - Marek, Maisa. Nock a Haaťa. Stále jsem však rozhodnutá tyto koně odprodat Lin zpět, bude-li je chtít.
7. Začala jsem se opravdu hodně věnovat CMkování a sbírání se začíná zaměřovat především na arabské plnokrevníky a jejich křížence.
8. Přestala jsem sbírat koně značek Papo, Bullyland, Collecta a začala se Safari a Stone horse.
Také chci skončit se sbíráním BH Classic a BH Stablemates. Pouze pokud by mě některý ze zástupců těchto značek (velikostí) opravdu zaujal, tak si ho pořídím.
Takže už z údálostí minulého roku je asi jasné co plánuji pro rok letošní.
Plány na rok 2012:
1. Sbírat pouze BH tradi, Stone horse Standard, Safari a Schleich S
2. V roce 2012 100% dorazí Rainbow - uvidíme jaká, duhovou nechci a možná bych ji CMkovala nebo i prodala. Dále bych chtěla tradi appa hríbátka (budou to araloosky). Líbí se mi některé SM sady, ale ty už sbírat nechci, tak si to rozmyslím.
2. Chtěla bych všechny SCH novinky 2012 (koňské, samozřejmě)
3. Možná rozšířit sbírku koní Safari o islanďana, či jiného krasavce :-).
4. S mamkou napůl bychom opět chtěly nějakého pěkného Stone koně (asi araba, ale to se ještě uvidí).
5. Uskutečnit SMAP III
6. Zúčastnit se všech Live Shows.
7. Chtěla bych se více věnovat webu, ale od května/června tu už možná nebudu vůbec. Mělo by se stát opět něco přelomového v reálném životě a na modely pak nebude čas a do konce roku asi ani peníze. co to bude si nechám až to bude 100% jisté. Zatím je to stále v říši snů.
Celkově je tedy plánů hodně, ale pravděpodobně na většinu z nich (jak jsem psala v 7. bodě) nebude čas ani peníze, takže přejdou až na rok 2013.
To je prozatím vše z prvního článku roku 2012.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama