Konec Breyer horse v Čechách?

29. června 2012 v 17:53 | Jana Š |  Novinky
Původně jsem se k tomu nechtěla vůbec vyjadřovat, ale nakonec musím. Jen doufám, že tím nerozpoutám další hádku. Moje reakce je pozdní, ale je to z toho důvodu, že jsem nad tím dost uvažovala - jak to napsat, abych nikomu neublížila.

Dovoz Breyer Horses společností Trinity Holings zřejmě definitivně končí. Kdo četl analýzu u Laury na webu, tak mu je jasné, že to jinak snad ani dopadnout nemohlo. Sběratelů kvapem ubývá a ti co zůstávají už ve sbírání jaksi dospěli a nezkupují všechny koně, které "potkají". Zaměřují se na konkrétní styl, plemeno, značku či velikost a kvůli hospodářské krizi ani ty finance tolik nejsou.
Konec Trinity Holdings pro mě znamená tak 1-2 koně (Breyer či PS) za rok z německého MPVS, neboť možnost objednat z USA nemám. Zůstanou mi však mé stálice Schleich S a nováčci Safari. :-)

To co mě ovšem na celé věci kolem konce TH nejvíc mrzí je, jak se k nim všichni otáčí zády. I lidé, kteří by bez TH žádného Breyera neměli nebo by jejich sbírka byla o dost "řidší". Je to od nich opravdu hnusné, jak najednou TH pomlouvají a nadávají.
Klidně si myslete, že TH lezu do zadku, ale ti co znají mé začátky vědí, že s Appou jsem bývala hodně na ostří nože. Postupně jsme se začali přátelit, ale to není důvod proč chci TH bránit. Jen si vážím toho, že mi umožnili získat do mé sbírky tak krásné a mnohdy cenné modely, které jsou její ozdobou. I když TH skončí, nikdy jim nebudu moci být dost vděčná.
A že se brání slovním útokům na ně? Na jejich místě bych reagovala stejně, neboť do projektu kolem dovozu BH a PS vložili nemalé úsilí a finance a věřím, že je muselo hodně naštvat, když jejich práci takhle někdo znevažoval.
Pravda, reakce App byla asi až příliš prudká, ale kdyby do Vás někdo takhle šil několik dní, jak byste reagovali vy? Všechny ty komenty jsem četla a některé byly opravdu dost přes čáru a tak se prostě nedivím, že App povolili nervy. No nic. Nemá smysl to řešit. Co se má stát stane se.

Ale opravdu mě mrzí kam naše sběratelská komunita spěje …

Zřejmě poslední PS v mé sbírce. Velké díky za dovoz patří Lauře a její rodině ať si kdo chce říká co chce.
ranchametystrajče.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Carrie22 Carrie22 | Web | 30. června 2012 v 16:01 | Reagovat

Mluvíš mi z duše, Jani :) Konečně někdo, kdo má stejný názor. Taky mě to hrozně mrzí.. Dostává mě, jak pomlouvají hlavně ti, kteří nesbírají ani rok, Appu vůbec neznají, a i přestože mají většinu BH právě díky TH a ještě před nějakým časem se jim snažili všemožně "lézt do zadku". Je mi z toho zle.

Btw. Pokouším se zase obnovit ranch, přidám si tě do oblíbených, jestli nevadí.. ;)

2 Jana Š. Jana Š. | E-mail | Web | 30. června 2012 v 16:31 | Reagovat

[1]: Ahoj. Jsem ráda, že se mnou někdo souhlasí :-) Klidně si mě přidej, taky si tě dám do oblíbených

3 liška liška | Web | 3. července 2012 v 8:49 | Reagovat

Holky, opět s Vámi souhlasím.
Appu mám moc ráda a je mi moc líto, co se tady děje. Ono je lehké sem sotva přijít a "postavit se" na něčí stranu aniž by člověk věděl, jaký ten druhý je. Jen nadávat a nadávat. No, nic.

A přidám se ke Carrie, Mohu si tě také přidat do oblíbených? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama